Yeni İncelemeler
Anasayfa / Konsol İncelemeleri / Konsol Fiyatları Hakkında Genel Değerlendirmeler

Konsol Fiyatları Hakkında Genel Değerlendirmeler

Evlerde kullanılan mobilyaların tamamı için insanların yaşam standartlarını arttırıcı etki yaptığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu etkilerin daha fazla olması için mobilyaların sürekli geliştirildiği bilinmektedir. Yemek odalarının değişmez mobilyalarından birisi olan konsollar için de bu durum böyledir. Konsol fiyatları, bu değişimlere göre farklılık gösterse de insanlar kendi bütçelerine uygun ürün seçiminde zorlanmazlar.

Konsollar, sadece yemek takımların saklanması ya da korunması işlevini görmeyip farklı amaçlar için de kullanılabilir. Bu amaçların haricinde ise yemek odaları ve salonlara katmış olduğu güzellik ile de dikkat çekmektedir. Tüm bu hususlar, insanların konsolları tercih etmesine neden olurken söz konusu hususların ne kadar başarılı olduğu ise fiyatları direkt olarak etkilemektedir.

Konsol Fiyatları ile Marka Arasındaki İlişki

 

Konsolları üreten farklı yerler vardır. Bunların bir kısmı büyük markaların bünyesi altında faaliyet gösterirken bazıları ise tanınmamış markalarla faaliyetlerine devam ederler. Konsol fiyatları ise bu markalara göre farklılık gösterir. Büyük markalara ait olan ürünlerin nispeten biraz daha pahalı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü fiyatların belirlenmesinde bu markalar, kendi değerlerini de eklemektedir. Bu da aynı kalitedeki ürünlerin farklı fiyatlara satılmasına neden olmaktadır.

Konsol seçimi yapan insanlar, markaların vermiş olduğu güvene göre hareket ederler. Bazı markaların kalitesi artık herkes tarafından bilinmekte ve buna bağlı olarak daha fazla tercih edilmektedir. Bundan dolayı da insanlar konsol fiyatlarının yüksek olmasına rağmen buraya yönelim gösterirler. Fakat bu noktada dikkatli olunması gerekiyor. Bazı büyük markalar, kalitesiz ürünleri de piyasaya sürebiliyor. Bu ürünler kısa bir süre sonra deforme olabilir ve hatta kullanılamaz duruma dahi gelebilir.

Konsol Fiyatlarındaki Değişimler

Mobilya fiyatları ile konsol fiyatları arasında bir paralellik bulunmaktadır ve mobilya fiyatlarını etkileyen bütün unsurlar, konsol fiyatlarını da etkilemektedir. Fiyatlarda yaşanan değişimler incelendiğinde bunların bir kısmının maliyetle ilgili olduğu bir kısmının ise yapılan kampanyalar ve verilen teşviklerle ilgili olduğu görülmektedir. Yakın zamanda yapılan KDV indirimi fiyatların aşağı çekilmesine güzel bir örnek iken dövizin yükselmesine bağlı olarak fiyatların artması ise başka bir örnektir.

 

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir