Yeni İncelemeler
Anasayfa / Konsol İncelemeleri / Konsol Modelleri Nereden Çıktı
konsol-modelleri-yeni

Konsol Modelleri Nereden Çıktı

Konsol modelleri nereden icat oldu? Konsol modelleri ihtiyacımız nereden doğdu? Nedir bu konsol modelleri? Gelin birlikte bu sorularımızın cevaplarını bulmaya çalışalım.

Yaşadığımızın alanın öncelikle konforumuza uygun olmasını, sonrasında da göze hoş görünmesini, kısacası şık olmasını tercih ederiz.Bir çok eşyamızı satın alırken bu iki önemli kriteri göz önünde bulundurur, bütçemizi de bu iki kritere göre optimum seviyede tutmaya çalışırız.

Sonuç olarak hoşumuza giden, rahatımızı bozmayan aynı zamanda bütçemize uygun eşyalara sahip olmuş oluruz.

Günümüz de yemek odası bir evin en büyük bütçesini oluşturmakta. Tamamı mobilya ve dekorasyondan oluşuyor desek abartmamış oluruz. Günlük hayatımızı da ağırlıklı olarak yemek odalarında geçirdiğimizi düşünürsek,  içerisinde tv, tv konsolu veya tv ünitesi, yemek masası, yemek masası sandalyeleri ve tamamlayıcı ürünler olan bir oda konsepti meydana geliyor.

Evet bir evin mobilya ve dekorasyon anlamında en büyük bütçesi yemek odası, diğer adıyla salonlarımızdır.

Peki konsol modelleri ne kadar elzem ve bütçenin olmazsa olmazlarından mı? Buna hep birlikte karar verelim. Tamamlayıcı ürünler içerisinde yer alan bu ürün neden bu kadar tercih ediliyor?

Konsol Modelleri İhtiyacının Doğuşu

Geçmişten günümüze konsol modelleri birçok evrim geçirmiş ve halende geçirmeye devam ediyor. Eski zamanlarda yemek masası bu kadar yaygın değilken, sadece lüks evlerde yemek masalarının hemen yakınında devasa ve gösterişli duran konsol modelleri, günümüzde ihtiyacın daha ön planda olması sebebiyle biraz küçülmüş gibi duruyor.

 

Öyle ki incelediğimiz tüm konsol modelleri neredeyse standart ölçülerde ve minimal akımdan etkilenerek  her yemek odasına uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmiş.

Önceleri zenginliğin göstergesi olan devasa gösterişli konsollar zamanla yerini sade ve kullanışlı konsol modellerine bırakmış.

Günümüzde genel olarak evlerin ölçüleri de ortalama benzer m2’lere sahip oldukları için tercih edilen minimal konsol modelleri, böylelikle bütçeleri de zorlamamakta ve herkesin sahip olabileceği bir ürüne dönüşmekte.

Konsol Modelleri Kullanım Alanları

Kullanım alanları ise ana işlevini göz önüne bulundurduğumuzda yemek masasının hemen yanı başı oluyor. Kimi zaman yemek tencerelerimizi koyduğumuz konsol modelleri, kimi zamanda servis eşyalarımızı içerisindeki çekmecelerde sakladığımız veya içecekleri servise hazır olması açısından üzerinde beklettiğimiz tamamlayıcı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Elbette mutlaka yemek masalarının yanında olmasına gerek yok. Bu ihtiyaçlar sizin tarzınıza göre de değişiklik gösterebilir.

 

Güzel bir konsol sergilemekten zevk aldığınız biblolarınızı, heykelciklerinizi, fotoğraflarınızı veya konsol süslerinizi mükemmel şekilde sunmanız için biçilmiş bir kaftan. Böylelikle öncesinde yemek masası yardımcınız olan konsolunuz bir anda şık bir sunum mobilyasına dönüşmekte.

Konsol Modelleri Sadece Yemek Odasında mı Kullanılır?

Başlığı okur okumaz, “ne alakası var canım evimin her köşesinde her odasında istediğim gibi kullanabilirim” dediğinizi duyar gibiyiz. Pek tabi konsol modelleri sadece yemek odanızda değil, oturma odanızda, tv izlediğiniz odada, genç odasında ve hatta antrede de kullanılabilir.

Birçok evde tv ile orantılı ölçüde konsol modellerinin kullanıldığını hepimiz görebiliyoruz. Belki de bu yazımızı okuyan takipçilerimiz içerisinde de bu amaçla kullananlar vardır.

Son yıllarda çok büyük ilgi gören dresuarın doğuşu da konsol modelleri ilham alınarak ortaya çıkmıştır. Yani dresuarların atasıdır konsol modelleri.

Görünüm olarak benzer bir çok noktaları olmasına karşın, konsol modelleri zemine daha yakındır ve işlevsellik daha çok ön planda. Bu nedenle birçok kişi bu iki ürünü kıyaslamaz.  Konsol modelleri deyip geçmeyin, aynalı konsol modelleri, beyaz lake konsol modelleri, tablolu konsol modelleri gibi daha birçok çeşidi mevcut ve halen bir çok evde dresuarlara oldukça ciddi bir rakip olarak duruyor.

En güzel, en yeni, en tarz ve en uygun fiyatlı konsol modelleri evlerimizi süslemeye devam edeceğe benziyor.

 

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir